Öppettider och personal


Medborgarskolans kurslokaler
Besöksadress Östra Rådhusgatan 2

Expeditionens öppettider
Måndag - Torsdag: 08.30-16.00 (Lunchstängt 12.00 - 13.00)
Fredag: 08.30-13.00

Kontaktuppgifter
Medborgarskolan Umeå växel 090-77 96 11
umea@medborgarskolan.se


Regionchef Medborgarskolan Nord

Mikaela Mikaelsson 090-77 52 52
mikaela.mikaelsson@medborgarskolan.se


Verksamhetschef
Umeåregionen
Veronica Abnersson 090-77 96 11 (växel), 072-540 54 55
veronica.abnersson@medborgarskolan.se


Controller/Kvalitetsansvarig Region Nord

Mattias Kärnebro 090-77 50 62, 072-522 22 59
mattias.karnebro@medborgarskolan.se


Verksamhetsutvecklare Ateljé och Hantverk
Anita Jedby 090-77 96 11
anita.jedby@medborgarskolan.se


Kurskoordinator
Helena Lundberg, direkt 090-77 50 59
helena.lundberg@medborgarskolan.se


Kursledare Silversmide

Annica Friberg 090-77 96 11 (växel)
annica.friberg@medborgarskolan.se


Kursledare/Glädjespridare
dragspel
Erik Holmgren 090-77 96 11 (växel)
umea@medborgarskolan.se


Lokalkoordinator

Nils-Gunnar Bodén 090-77 96 11 (växel)
nils-gunnar.boden@medborgarskolan.se


Grafisk formgivare

Petter Quist 090-77 96 11 (växel)
petter.quist@medborgarskolan.se

Välkommen till oss på Medborgarskolan i Umeå!

»Där intresse blir kunskap«