Personal

Rektor

Ellenor Sinclair
031-16 54 82

ellenor.sinclair@medborgarskolan.se

Bitr rektor högstadiet

Eva Nollier de Fiennes
0707-35 45 68
eva.de_fiennes@medborgarskolan.se

Administratör

Bettina Pléen-Wiik
031-16 54 82 (mån-tors 09.00-15.00)
bettina.wiik@medborgarskolan.se

Förskolechef (maternelle)

Viveka Lidén de Caprona
031-16 54 12 (mån och torsd. 09.00-12.00)
viveka.liden@medborgarskolan.se

Skolsköterska

Christina Sterner Josefsson
031-16 27 33  tisdag högstadiet ( Molinsgatan 7  ) , onsdag " Lilla skolan" (Landalagången 3 ) öppen mottagning kl.8.00-9.00

christina.josefsson@medborgarskolan.se

Kurator

Linet Rosenlund
0735-44 26 10 tisdag "Lilla skolan" (Landalagången 3)
onsdag högstadiet (Molinsgatan 7)

linet.rosenlund@medborgarskolan.se

Direkttelefon avdelningar

Förskolan och köket 031-16 41 73
Småettan och fritids för småettan och årskurs 1 031-16 56 90
Grundskolan, årskurs 2-3 (sjukanmälan) School-soft
Grundskolan, årskurs 1 och 4-6 (sjukanmälan) School-soft
Sjukanmälan grundskolan, årskurs 7-9  School-soft
Mobiltelefon fritids, småettan

0760-45 04 99

Mobiltelefon fritids, årskurs 1(fritids efter .17.00) 0763-08 79 72
Mobiltelefon fritids, årskurs 2 0761-61 20 97
Mobiltelefon fritids, årskurs 3  0763-06 13 02
Mobiltelefon fritids årskurs 4 och årskurs 5 0702- 26 70 08

Övrig personal

Khadidja Abane
Lärare förskolan
khadidja.abane@medborgarskolan.se

Claudine Adom Kacou
Lärare förskolan/fritids
claudine.adom.kacou@medborgarskolan.se

Ally Bissette
Lärare fritids
ally.bissette@medborgarskolan.se

Susanne Bosfeldt
Lärare grundskolan
susanne.bosfeldt@medborgarskolan.se

Jacqueline de Souza
Lärare fritids
jacqueline.de.souza@medborgarskolan.se

Robin Sasse
Lärare idrott högstadiet
robin.sasse@medborgarskolan.se

Dalton Diarra
Lärare förskolan
dalton.diarra@medborgarskolan.se

Edyta Duszyk
Lärare högstadiet, fritids
edyta.duszyk@medborgarskolan.se

Gunnel Edlund
Lärare förskolan
gunnel.edlund@medborgarskolan.se

Jamila El Majd
Lärare franska grundskolan
jamila.el.majd@medborgarskolan.se

Jenny Ellström
Specialpedagog
jenny.ellstrom@medborgarskolan.se

Catharina Ericson
Lärare grundskolan
catharina.ericson@medborgarskolan.se

Hans persson
Lärare högstadiet
hans.persson@medborgarskolan.se

Isabelle Guegue-Cauet
Lärare förskolan
isabelle.guege-cauet@medborgarskolan.se

Diarra (Adja) Gueye
Kökspersonal
diarra.gueye@medborgarskolan.se

Jonathan Gustafsson
Lärare musik grundskolan
jonathan.gustafsson@medborgarskolan.se

Kristina Hamrin
Lärare grundskolan
kristina.hamrin@medborgarskolan.se

Dalia Nori
Lärare fritids
dalia.nori @medborgarskolan.se

Sonja Hägglund
Lärare högstadiet
sonja.hagglund@medborgarskolan.se

Hortense Ikuya-Madika
Lärare förskolan
hortense.ikuya-madika@medborgarskolan.se

Geoffrey Johansen
Lärare grundskolan
geoffrey.johansen@medborgarskolan.se

Anette Forsell Lärare grundskolan
anette.forsell@medborgarskolan.se

Adeline Le Bas-Ramnäs
Lärare i franska
adeline.ramnas@medborgarskolan.se

Karin Löwenstein

Lärare grundskolan
karin.lowenstein@medborgarskolan.se

Sandra Ljungberg

Lärare högstadiet
sandra.ljungberg@medborgarskolan.se

Mickael Millard

Biträdande rektor högstadiet

michael.millard@medborgarskolan.se

Gurtie Olsson
Elevassistent grundskolan
gurtie.olsson@medborgarskolan.se

Arnaud Pecoul-Schildt
Vikarierande lärare i franska grundskolan
arnaud.pecoul@medborgarskolan.se

Katarina Rosengren

Lärare förskolan

katarina.rosengren@medborgarskolan.se

Lena Neugebauer
Vkarierande lärare i syslöjd
lena.neugebauer@medborgarskolan.se

Shila Sadaghiani
Lärare förskolan
shila.sadaghiani@medborgarskolan.se

Hamid Shemirani
Vaktmästare
hamid.shemirani@medborgarskolan.se

Tony Tarantini
Lärare grundskolan
tony.tarantini@medborgarskolan.se

Elise Rochaix

Lärare fritids (föräldraledig)
elise.rochaix@medborgarskolan.se

Karolina Wåke
Lärare grundskolan
karolina.wake@medborgarskolan.se

Maimouna Zaher-Tubman
Kökspersonal
maimouna.zaher-tubman@medborgarskolan.se

Fanny Zetterqvist
Lärare grundskolan
fanny.zetterqvist@medborgarskolan.se

Jeffrey Doering
Vikarierande träslöjdslärare
jeffrey.doering@medborgarskolan.se