Vi använder cookies för att ge dig relevant marknadsföring och en bättre upplevelse av vår webbplats. Läs mer.

Marie Kühlers Showdansskola Entré

Dansglädje för alla åldrar. Entré är dansskolan där glädje och show står i centrum. Vi vänder oss till alla åldrar. Hos oss kan du dansa showdans, streetdance, stepp, balett, barndans, ragga, breakdance, commercial jazz, lyrisk jazz, afrofusion, dancehall och för de allra minsta danslek! Varje vår avslutar vi terminen med en sprakande show. Dansskolan ligger centralt och har nära till buss och tåg.

Kontakta oss /lokaler

Fabriksgatan 1 703 61 Örebro 019-764 14 00 orebro@medborgarskolan.se

Expedition - Administration - verksamhet

Örebro

Expeditionens öppettider Måndag-torsdag 09:00-15:00 Fredag 09:00-12:00 SEMESTERSTÄNGT: Vecka 28-31 Telefontid Måndag-fredag 08:00-17:00
Storgatan 18, 703 61 Örebro
orebro@medborgarskolan.se019-764 14 00

Roger Billingham

Storgatan 18, 703 61 Örebro
roger.billingham@medborgarskolan.se019-019-764 14 23
Verksamhetsutvecklare

Anette Eriksson

Storgatan 18, 703 61 Örebro
anette.eriksson@medborgarskolan.se019-764 14 24
Verksamhetsutvecklare

Anna Örenius

Storgatan 18, 703 61 Örebro
anna.orenius@medborgarskolan.se019-764 14 07
Verksamhetschef Uppdrag Värmlands och Örebro län

Christina Jarnemo

Älvgatan 11, 652 25 Karlstad
christina.jarnemo@medborgarskolan.se054-678 02 17
Verksamhetsutvecklare

Erika Wallberg

Storgatan 18, 703 61 Örebro
erika.wallberg@medborgarskolan.se019-764 14 06
Marknads- och kommunikationsansvarig

Helena Vincent

Storgatan 18, 703 61 Örebro
helena.vincent@medborgarskolan.se019-10 36 85
Verksamhetsutvecklare (föräldraledig)

Josefine Strömberg

Storgatan 18, 703 61 Örebro
josefine.stromberg@medborgarskolan.se019-764 14 04
Service och support Örebro län

Kajsa Christiansen

Storgatan 18, 703 61 Örebro
kajsa.christiansen@medborgarskolan.se019-764 14 00
Verksamhetsutvecklare

Karin Wistrand

Storgatan 18, 703 61 Örebro
karin.wistrand@medborgarskolan.se019-764 14 29
Regionchef

Marcus Andersson

Storgatan 18, 703 61 Örebro
marcus.andersson@medborgarskolan.se054-102140
Service och support Örebro län

Mariana Junell

Storgatan 18, 703 61 Örebro
mariana.junell@medborgarskolan.se019-764 14 02
Verksamhetsutvecklare

Maud Johansson

Storgatan 18, 703 61 Örebro
maud.johansson@medborgarskolan.se019-764 14 20
Verksamhetschef

Thomas Ericsson

Storgatan 18, 703 61 Örebro
thomas.ericsson@medborgarskolan.se019-764 14 10