Matlagning när den är som bäst!
Leka med smaker, färger och konsistenser för att sedan avnjuta en fantastisk middag?
Erik är känd för sina Caveman cookingkurser hos oss. I höst går vi inomhus i Medborgarskolans fina kök. En kväll med tips och inspiration för att sätta piff på din husmanskost!
INNEHÅLL OCH MÅL
Under professionell handledning lagas mat för vardag eller helg.
Vi jobbar mot utveckling för den enskilda individen och du har garanterat mer kött på benen efter din kurs än innan.
UPPLÄGG
Tillsammans tillagar vi maten och avnjuter den avslutningsvis på kvällen.
Vi lagar till rätter i dagens tema. Du kan anmäla dig på en eller flera kurser. Denna kväll tillagar vi kött.
FÖRKUNSKAPER
Inga förkunskaper krävs
KURSLEDARE
Erik har hela sitt liv levt i kastrullernas och stekpannornas värld. Detta har gjort honom till en av Sveriges mest anlitade kockar. Med sitt varumärke ”Den vilda kocken” har han synts i TV och hörts i radio. Senaste matlagningsprogrammet går att se på SVT Play: https://www.svtplay.se/vilda-kockar
KURSMATERIAL
Samtliga exklusiva råvaror ingår i kursavgiften. Vi äter på plats och kanske att det blir lite över dessutom att ta med i en matlåda hem!
BRA ATT VETA
Ta gärna med ett eget matlagningsförkläde.
Ring oss - 0910-71 31 30 för mer information.
Deltagaravgift: 795 kr
Summa: 795 kr