Ort
Malmö
Startdatum
5 Feb 2026
Tid
12:00-14:00
Dagar
Torsdagar
Antal tillfällen
20 st
Ledare
Irina Khitrova
Nummer
77308
Pris
0 kr

Om arrangemanget

Vi utövar yoga på stol och ibland på matta (för den som vill) och denna klass passar även dig som är rullstolsburen.

Om du ha någon form av rörelsehinder och någon gång har upplevt att ett vanlig yogapass inte kändes tillgängligt - är vår studiecirkel för dig. Om du aldrig har provat yoga men är nyfiken - är vår studiecirkel för dig.

Våra anpassade yogaklasser är skonsamma och lätta att följa. Med enkla rörelser, andning och mindfulness kan du utforska ett sätt att stärka både kropp och sinne och skapa välbefinnande.

På våra träffar finns det även tid och utrymme för diskussion, frågor och förslag. Vi vill gärna dela med oss det vi kan om yoga (fysisk praktik, andning, filosofi) och lyssna på er som deltar för att tillsammans skapa en trygg och utvecklande yoga praktik där alla känner sig välkomna.

Tid: torsdagar 13-14, med fika och samtal efteråt.

Ort

Musikhuset Bullret Medborgarskolan

Västanforsgatan 30A, Malmö

Visa på karta

Du kanske också är intresserad av

Aktuellt

Vad vill du lära dig mer om?