Gå en kurs på dagtid! Vi vill att kunskap ska vara tillgänglig för alla. Här hittar du ett utbud av kurser, föreläsningar och workshops som arrangeras på dagtid.

Passa på att anmäla dig till en kurs på dagtid på Medborgarskolan. Du som har möjlighet kan på dagtid gå en kurs inom en rad olika ämnesområden. Vi har även flera kurser och arrangemang för seniorer på dagtid. Våra kurser på dagtid sker någon gång mellan 08:00 – 16:00. Vi arrangerar även föreläsningar och workshops på dagtid. Titta i vårt utbud och se om du hittar något som passar dig.

Kurser och arrangemang på distans

Du kanske är intresserad av hela vårt utbud av distanskurser. Många distanskurser går att genomföra på dagtid. Här kan du gå in och titta i vårt distansutbud.

Dagtid

Din sökning"" visar 819 resultat i

Sortera på:

Läs vidare om "Diplomutbildning: Konst"
Diplomutbildning
Intensivkurs
Dagtid
Nyhet

Diplomutbildning: Konst

Ort: LimhamnStartdatum: 27 Dec 2025Tid: 09:30-12:45Antal tillfällen: 8 st tillfällenDagar: Mån-Ons, Fre-SönPris: 6 995 kr
Läs vidare om "Keramik och drejning intensiv mellandagarna"
Kurs
Jul/advent
Intensivkurs
Dagtid

Keramik och drejning intensiv mellandagarna

Ort: KarlstadStartdatum: 28 Dec 2025Tid: 14:00-17:45Antal tillfällen: 3 st tillfällenDagar: Mån, SönPris: 1 350 kr

Få platser kvar

Relaterade artiklar

Vad vill du lära dig mer om?